Stadnina Pegaz


Idź do treści

a

Po dwudziestu kilku latach działalności przez Stadninę Pegaz przewinęło się ponad 130 koni, z których przeważająca część wyhodowana została w Nowej Wronie. Wiele z nich brało udział w wyścigach na służewieckim Torze Wyścigów Konnych, osiągając często znaczące wyniki. Na podstronach znajdziecie informacje o wszystkich naszych koniach i ich karierze. Staraliśmy się w miarę możliwości ilustrować ważniejsze wydarzenia fotografiami, które umieściliśmy w "Galerii". Wędrując po witrynie poznacie historię startów koni w naszych barwach, artykuły i notatki dotyczące Stadniny i jej "wychowanków" oraz najnowsze informacje z Toru. Zachęcam też do korzystania z wyszukiwarki katalogu naszych koni. Chcemy dzięki tej stronie uratować od zapomnienia zwierzęta, które przynosiły nam dużo radości i satysfakcji.

Andrzej Zieliński
Po zajęciu piątego miejsca na początku września trochę posmutnieliśmy - Carneau trzy tygodnie wcześniej pięknie zwyciężył w gonitwie dwulatków i zapowiadał się na konia bez trudu zdobywającego czołowe miejsca. Wczoraj, 3 października, wiara w naszego ogiera powróciła.
W widowiskowej walce pokonał Francaise (na zdjęciu) i dał nam znowu nadzieję na sukcesy w przyszłym sezonie.

W tym samym dniu w Nagrodzie Łeb w Łeb startował Baritone. Stawka była bardzo silna, więc zdobycie przez niego trzeciego miejsca świadczy o tym, że nasz niezawodny ogier nie traci formy i na pewno sprawi nam jeszcze niejedną niespodziankę.
Niżej kilka zdjęć z gonitwy.

Nagroda Łeb w Łeb - Baritone

a


Dzień Jesiennej Gali, w którym rozgrywana jest najważniejsza gonitwa dla koni 3-letnich i starszych, Wielka Warszawska, był bardzo udany dla Stajni Pegaz.
W pierwszej gonitwie płotowej - Nagrodzie Hubala pewne zwycięstwo odniósł nasz podopieczny ogier, Predator, który osiągnął na finiszu ponad 21 długości przewagi nad dobrym w tej kategorii wałachem z Czech, Barbarosą. Predator debiutował w gonitwie płotowej i jego pierwszy start napawa optymizmem. Do zwycięstwa poprowadził go st.u. A. Chopyk, a do startów przygotowuje go trener Ania Zielińska.
W grupowej goniwie nasz Sekret Ecosse zajął drugie miejsce za bardzo dobrym niemieckiej hodowli ogierem Bowie. Naszego konia trenuje Józef Siwonia, a dosiadał go dż. T. Lukasek.
W gonitwie dla dwuletnich klaczy, Nagrodzie Cardei (kat. B) naszej Paradise Bay zabrakło 3 i 3/4 długości do świetnie dysponowanej w tym biegu irlandzkiej Choupette i rozkręcającej się Noveliny. Ostatecznie zajęłą trzecie miejsce pod dż. T. Lukaskiem. Do startów klacz przygotowuje trener Wojciech Olkowski. Być może zabrakło jej trochę doświadczenia, gdyż dla Paradise Bay był to dopiero drugi bieg w karierze po wygraniu Nagrody Próbnej.
Oprócz spektakularnego zwycięstwa Predatora w gonitwie płotowej, wielką niespodzinkę sprawił nam nasz Dogmat w Wielkiej Warszawskiej. Wziął na siebie rolę lidera wyścigu i prowadził od początku ośmiokonny peleton. Zazwyczaj konie, które prowadzą na tak długim dystansie (2600m) nie liczą się na finiszu. Na prostej finiszowej nabrał jakby drugiego oddechu, ponownie finiszował i ostatecznie zajął trzecie miejsce za niepokonanym w 8. startach najlepszym koniem sezonów 2014 i 2015, Va Bankiem i za rekordzistą toru na 2200 irlandzkim Tantalem. Nasza radość jest tym większa, że to był dopiero drugi start Dogmata w tym sezonie, gdyż leczył kontuzję.Trenuje go Ania Zielińska, a dosiadał T. Lukasek.
W gonitwie dla debiutów dwuletnich Brisingr zajął drugie miejsce. Pierwsze przegrał o nos po nieco spóźnionym finiszu z brytyjskiej hodowli ogierkiem So Good So Right. Trzeba jednak podkreślić, że końcówka biegu była niezwykle emocjonująca, gdyż Brisingr zbliżał się do rywala z odległej pozycji. Trenuje go Maciej Jodłowski, a dosiadał T. Lukasek.

Reasumując dzień Wielkiej Warszawskiej był dla nas bardzo udany, a nasi wychowankowie sprawili nam wiele radości.

WIĘCEJ: PREDATOR, PARADISE BAY, DOGMAT, BRISINGR


Pereditta jak Ferrari


Spektakularnym finiszem zakończył się bieg o Nagrodę Rzeki Wisły, w którym dwie nasze wychowanki - Betti Gold i Pereditta zmierzyły się z najlepszymi klaczami starszymi i trzyletnimi. Ku naszej radości, sprawczynią tego pioronującego finiszu okazała się córka Palixodii i Ecosse.
Pereditta, dosiadana przez starszego ucznia Karolinę Kamińską, przez cały dystans trzymała się z tyłu stawki. Na zakręcie doszło do drobnej kolizji, w wyniku której klacz została skaleczona w przednią nogę. Mimo tego po wyjściu na prostą, gdy wydawało się, że nie będzie się już liczyć w rozgrywce, Pereditta zaczęła rozpędzać się polem z ostatniej pozycji, przyspieszając przy bardzo szybkiej ćwiartce. Jedna z użytkowniczek Facebooka tak skomentowała ten finisz: "Pereditta pędziła jak Ferrari". Klacz na ostatnich metrach minęła Testarossę i zaczęła zbliżać się do zwyciężającej Nadwornej, jednak nie zdążyła wyprzedzić wiceoaksistki. Ostatecznie zajęła drugie miejsce, ale straciła tylko szyję do jednej z najlepszych klaczy rocznika. W pokonanym polu zostawiła m.in. trzecią w Oaks Dżenitę, najlepszą dwulatkę 2014 roku - Tavriyię, wicederbistkę z zeszłego roku Dolomiti oraz koleżankę stajenną Betti Gold, która minęła celownik na piątej pozycji.
Bardzo cieszymy się z postępów, jakie zrobiła Pereditta, która na początku sezonu i w trakcie jego trwania wypadała przyzwoicie na tle najlepszych klaczy swojego rocznika, jednak nieco poniżej naszych oczekiwań. Bieg o Nagrodę Rzeki Wisły pokazał, że Pereditta ma potencjał i zasłużyła na to, by dać jej jeszcze jeden rok na kontynuowanie kariery na Torze.
WYDARZENIA

A

13.09.2015

zobacz całość


30.08.2015

zobacz całość


22.08.2015

zobacz całość


15-16.08.2015

zobacz całość


09.08.2015

zobacz całość


08.08.2015

zobacz całość


02.08.2015

zobacz całość


25.07.2015

zobacz całość


19.06.2015

zobacz całość


zobacz całość


27.06.2015

zobacz całość


31.05.2015

zobacz całość


11.06.2015

zobacz całość


24.04.2015

zobacz całość


02.05.2015

zobacz całość


EKIPA PEGAZA

W SEZONIE 2015

BARITONE

oggn., 2011, Ecosse - Becky Gold / Java Gold

BEE

kl.  c.gn., 2012, Ecosse - Beeline / Belenus

BEST LINE

klgn., 2013, Ecosse - Beeline / Belenus

BETTI GOLD

kl.  c.gn., 2012, Ecosse - Becky Gold / Java Gold

BRISINGR

ogc.gn., 2013, Ecosse - Becky Gold / Java Gold

CARNEAU (GER)

ogkaszt., 2013, It's Gino - Crimson Glory / Lycius

COMMODUS

ogc.gn., 2013, Ecosse - Circle Line / Dansili

DAIS

klgn., 2012, Ecosse - Dawtony / Greinton

DOGMAT

og.  gn., 2012, Kandahar Run - Decossa / Ecosse

DYSTANS

oggn., 2013, Ecosse - Desert Dabby / Linami

HEROINE

klgn., 2013, In Camera - Henrietta / Special Power

LUCKY (GER)

oggn., 2013, Sholokhov - La Palmera / Polish Precedens

NAF (GER)

og.  c.gn., 2013, Samum - Nonoalka / Alkalde

PARADISE BAY

klc.gn., 2013, Ecosse - Princess Of Java / Java Gold

PARADISE ISLAND

klgn., 2012, Ecosse - Princess Of Java / Java Gold

PEREDITTA

kl.  gn., 2012, Ecosse - Palixodia / Linami

PREDATOR

og.  c.gn., 2011, Ecosse - Palixodia / Linami

PRETOR

og.  c.gn., 2012, Ecosse - Princess Dancer / Suave Dancer

PRINCE OF SIDNEY

oggn., 2013, Mr. Sidney - Princess Of Leone / Leone

SALIEN (IRE)

klgn., 2013, Arcano - Saldenart / Arion

SANTA HERNANDA (FR)

kl.  gn., 2013, Myboycharlie - Hernandita / Fernando

SEKRET ECOSSE

oggn., 2012, Ecosse - Strawberrys Secret / Lil's Boy

SĘK

ogc.gn., 2013, Ecosse - Strawberrys Secret / Lil’s Boy

TRESURA

klgn., 2012, Ecosse - Treserka / Iphino

witamy! | stadnina i konie | wyścigi | media i galerie | vademecum 2015 | archiwum newsów | kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego