Stadnina Pegaz


Idź do treści

a

Po niemal dwudziestu latach działalności przez Stadninę Pegaz przewinęło się niemal 120 koni, z których przeważająca część wyhodowana została w Nowej Wronie. Wiele z nich brało udział w wyścigach na służewieckim Torze Wyścigów Konnych, osiągając niejednokrotnie bardzo dobre wyniki.
Na tematycznych podstronach znajdziecie informacje o wszystkich naszych koniach i ich karierze wyścigowej. Staraliśmy się w miarę możliwości ilustrować waż- niejsze wydarzenia fotografiami, które umieściliśmy w "Galerii". Wędrując po witrynie poznacie historię startów koni w barwach naszej stajni wyścigowej, artykuły i notatki dotyczące Stadniny i jej "wychowanków" oraz najnowsze informacje z Toru. Zachęcam też do korzystania z wyszukiwarki katalogu naszych koni.
Strona dopiero zaczęła funkcjonować w nowej postaci i będzie się rozwijać. Chcemy dzięki niej uratować od zapomnienia zwierzęta, które przynosiły nam dużo radości i satysfakcji.

Andrzej ZielińskiNA SKRÓTY

NEWSY -             tu dowiesz się, co nowego u naszych koni
W TRENINGU -     lista koni w stajniach trenerów
KATALOG KONI -  wszyscy wychowankowie Pegaza i ich osiągnięcia
NA WYŚCIGACH - wykaz startów na Służewcu


ETNUM PSYCHE
ZDOBYWCĄ PUCHARU STADNINY PEGAZ


Trenowany przez Sergiusza Zawgorodnego dziewięcioletni wałach Etnum Psyche, po pieknej walce z młodszymi od siebie przeciwnikami, zwyciężył w gonitwie handicapowej dla czteroletnich i starszych koni czystej krwi arabskiej.

qWspółtwórcy sukcesu K. Grzybowskiemu, hodowcy T. Tarczyńskiemu, właścicielce - pani M. Wnorowskiej i trenerowi serdecznie gratulujemy.

a
1


NIEDZIELA BYŁA DOBRYM DNIEM
DLA NASZYCH KLACZYW dniu 10 sierpnia w Gonitwie Próbnej debiutująca Paradise Island bez trudu zajęła pierwsze miejsce. Godzinę później w Nagrodzie Demony Dabby przekonująco wygrała wyścig przed Testarossą i naszą drugą klaczą - Panterą. Tak jak zwycięstwo Dabby nie było specjalnym zaskoczeniem, tak bieg Pantery zasługuje na szczególną uwagę. Zadaniem klaczy było zagwarantowanie odpowiedniego tempa na rzecz jej koleżanki stajennej. Zrobiła to bardzo dobrze, a nawet więcej: wywalczyła trzecie miejsce w wyrównanej walce z Testarossą. Przegrała minimalnie, co biorąc pod uwagę wysiłek, jaki włożyła w nadawaniu tempa całej stawce, dobrze świadczy o jej przygotowaniu i formie.
Paradise Island jest w treningu u Wojciecha Olkowskiego, dosiadał ją Piotr Krowicki.
Panterę i Dabby przygotowuje do wyścigów trener Maciej Janikowski. Dabby poprowadził do zwycięstwa Piotr Krowicki, Panterę - Anton Turgaev.
Klaczom i wszystkim tym, którzy przyczynili sie do tych niedzielnych sukcesów Stadnina Pegaz serdecznie dziękuje!

Zapraszamy do galerii:

CÓRKI ECOSSE'A NA DWÓCH
PIERWSZYCH MIEJSCACH W PRÓBNEJ

W Gonitwie Próbnej, która odbyła się w zeszłą niedzielę, pierwsze miejsce zdobyła Tebiretta od Tebi, drugie - Betti Gold od Java Gold. Obie klacze są córkami Ecosse'a, co napawa nas dumą, chociaż zwyciężczyni nie jest naszej własności (włascicielem jest pan Jerzy Engel). Mimo to fakt ten potwierdza wartość naszego ogiera czołowego tym bardziej, że walka przed metą była wyrównana - Tebiretta zwyciężyłą o szyję. To dobiero debiut obu klaczek, z nadzieją czekamy na dalszy rozwój ich kariery.


Niżej: debiut Tebiretty i Betti Gold 3 sierpnia 2014 r.Andrzej Zieliński

Po Derby


Jubileuszowe 70. Derby na Służewcu na długo zapadną w mojej pamięci jako hodowcy i właściciela koni wyścigowych.
Jak niejednokrotnie wspominałem hodowla folblutów, później ich trening i udział w gonitwach, radość z odnoszonych w zawodach sukcesów, często mieszają się z goryczą porażki. Hodowla i wyścigi uczą pokory i przypominają, że trzeba mieć wiele samozaparcia i cierpliwości aby robić swoje najlepiej jak się potrafi.
Drugi raz z rzędu koń mojej hodowli i współwłasności był faworytem w Derby. Przed tą najważniejsza dla trzylatków gonitwą pisałem: czuję, że tym razem wszystko powinno być dobrze. Predator był przygotowany, był w formie, tylko zabrakło szczęścia. Derby to specyficzny wyścig, zazwyczaj biega dużo koni, każdy chce wygrać więc walka trwa do końca.
Sama gonitwa została rozegrana w stylu, który niezbyt odpowiada mojemu ogierowi - w dystansie tempo było dośc umiarkowane, ćwiartki -26,6-32,4-32,2-31,5-29,2, czyli spokojny dystans, ale bardzo szybka ostatnia ćwiartka. Poza tym ogier finiszował w ścisku, a jest koniem mającym długą akcję, a więc potrzebuje przestrzeni. W efekcie zajął szóste miejsce, tracąc jednak do zwycięskiej Greek Sphere tylko 1,5 długości. Takiego tłoku na mecie w Derby nie pamiętam.
Kilka koni zostało poranionych w wyścigu, co oczyświście się zdarza. Ucierpiał też i mój Predator, ale mam nadzieję, że rany szybko zaleczą się i ogier wróci do normalnej pracy.
Bo w życiu tak konia wyścigowego, jak i hodowcy i właściciela najważniejsze jest, by się nie poddawać, pracować wytrwale i mieć nadzieje na sukcesy, które wynagrodzą włożony wysiłek. W tym paśmie zwycięstw i porażek istotne jest szybkie pozbieranie się i wyciągnięcie wniosków. Aby dalej robić swoje.
Poza pigułką goryczy, 70. Derby na Służewcu oceniam pozytywnie: mityng odbył się w lepszych warunkach dzięki otworzeniu częściowo wyremontowanej II Trybuny. Służewiec odwiedziło ponad 10 tys. widzów, którzy nie byli stłoczeni na małej przestrzeni, pogoda dopisała, choć dla miłośników temperatur umiarkowanych być może było za gorąco. Organizator zadbał o przygotowanie atrakcji dla każdej grupy wiekowej - oprócz widoku pięknych koni wyścigowych w przerwach między gonitwami każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Tor podczas Gali Derby tętnił życiem i przypominał dawne dobre czasy prosperity.

Jak się mówi na Służewcu: Derby wygrywa koń szczęśliwy. Mojemu Predatorowi tego szczęścia 6. lipca zabrakło.
Mimo to patrzymy z nadzieją w przyszłość i liczymy na dalsze sukcesy naszych podopiecznych. Powodzenie potrafi uśpić, porażki mobilizują. Załoga Pegaza na pewno ma oczy szeroko otwarte.


SEZON 2014

Załoga Stadniny PEGAZ interesuje się wyścigami. Oczywiście, najbardziej przeżywamy gonitwy, w których biegają nasi wychowankowie. Jednak w zmaganiach na torach bierze udział wiele stajni i stadnin, a ich konie dostarczają nam nieraz równie gorących emocji. Wiemy, że odwiedzający nas są także fanami wyścigów. To dla Was umieściliśmy na stronie kilka narzędzi przydatnych do np. typowania zwycięzców. Mamy nadzieję, że się przydadzą.Skrócony
PROGRAM GONITW NA SOBOTĘ I NIEDZIELĘ

sobota, 18.10

niedziela, 19.10

1

13:00

Gonitwa dla 3-letnich koni arabskich  II gr 

1400m

2

13:30

Gonitwa HCP IV gr dla 3-letnich i st koni

1000m

3

14:00

Gonitwa dla 2-letnich koni II grupy

1000m

4

14:30

Gonitwa dla 3-letnich i st koni wyłącznie IV grupy

1600m

5

15:00

Gonitwa dla 2-letnich klaczy II grupy

1200m

6

15:30

Gonitwa HCP IV gr dla 4-letnich i st koni arabskich

1800m

7

16:00

Gonitwa dla 2-letnich koni I grupy

1300m

8

16:30

Gonitwa HCP II gr dla 4-letnich i st koni arabskich

1800m

1

13:30

Wielkiego Szlema – (kat. B)

Gonitwa dla 4-letnich i st koni arabskich .

3000m

2

14:00

Bandoli

Gonitwa dla 3-letnich klaczy arabskich  I gr 

2200m

3

14:30

Gonitwa dla 3-l i st koni IV grupy.

1400m

4

15:00

Witraża 

Gonitwa dla 3-letnich i st koni arabskich  I gr 

2000m

5

15:30

Gonitwa HCP II  3-letnich i st koni.

1600m

6

16:00

Gonitwa HCP IV gr 3-letnich i st koni arabskich.

1800m

7

16:30

Łazienkowska 

Gonitwa dla 3-letnich i st koni I grupy.

2600m

witamy! | o stadninie | na padokach | co nowego | katalog koni | w treningu | na wyscigach | pisali o nas | galeria | kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego