Stadnina Pegaz


Idź do treści

a

Po niemal dwudziestu latach działalności przez Stadninę Pegaz przewinęło się niemal 120 koni, z których przeważająca część wyhodowana została w Nowej Wronie. Wiele z nich brało udział w wyścigach na służewieckim Torze Wyścigów Konnych, osiągając niejednokrotnie bardzo dobre wyniki.
Na tematycznych podstronach znajdziecie informacje o wszystkich naszych koniach i ich karierze wyścigowej. Staraliśmy się w miarę możliwości ilustrować waż- niejsze wydarzenia fotografiami, które umieściliśmy w "Galerii". Wędrując po witrynie poznacie historię startów koni w barwach naszej stajni wyścigowej, artykuły i notatki dotyczące Stadniny i jej "wychowanków" oraz najnowsze informacje z Toru. Zachęcam też do korzystania z wyszukiwarki katalogu naszych koni.
Strona dopiero zaczęła funkcjonować w nowej postaci i będzie się rozwijać. Chcemy dzięki niej uratować od zapomnienia zwierzęta, które przynosiły nam dużo radości i satysfakcji.

Andrzej ZielińskiNA SKRÓTY

NEWSY -             tu dowiesz się, co nowego u naszych koni
W TRENINGU -     lista koni w stajniach trenerów
KATALOG KONI -  wszyscy wychowankowie Pegaza i ich osiągnięcia
NA WYŚCIGACH - wykaz startów na Służewcu


Zainteresowanym przedstawiamy kariery uczestników w 2014 roku:
(kliknij)

AFRAH * AHMAD * CEPTON * EMBORAL * ES-FAHAN * MUZAHIM * NICOLAS * SEBASTIAN * WILDEN * WINCENT * ZIKOAndrzej Zieliński

Po Derby


Jubileuszowe 70. Derby na Służewcu na długo zapadną w mojej pamięci jako hodowcy i właściciela koni wyścigowych.
Jak niejednokrotnie wspominałem hodowla folblutów, później ich trening i udział w gonitwach, radość z odnoszonych w zawodach sukcesów, często mieszają się z goryczą porażki. Hodowla i wyścigi uczą pokory i przypominają, że trzeba mieć wiele samozaparcia i cierpliwości aby robić swoje najlepiej jak się potrafi.
Drugi raz z rzędu koń mojej hodowli i współwłasności był faworytem w Derby. Przed tą najważniejsza dla trzylatków gonitwą pisałem: czuję, że tym razem wszystko powinno być dobrze. Predator był przygotowany, był w formie, tylko zabrakło szczęścia. Derby to specyficzny wyścig, zazwyczaj biega dużo koni, każdy chce wygrać więc walka trwa do końca.
Sama gonitwa została rozegrana w stylu, który niezbyt odpowiada mojemu ogierowi - w dystansie tempo było dośc umiarkowane, ćwiartki -26,6-32,4-32,2-31,5-29,2, czyli spokojny dystans, ale bardzo szybka ostatnia ćwiartka. Poza tym ogier finiszował w ścisku, a jest koniem mającym długą akcję, a więc potrzebuje przestrzeni. W efekcie zajął szóste miejsce, tracąc jednak do zwycięskiej Greek Sphere tylko 1,5 długości. Takiego tłoku na mecie w Derby nie pamiętam.
Kilka koni zostało poranionych w wyścigu, co oczyświście się zdarza. Ucierpiał też i mój Predator, ale mam nadzieję, że rany szybko zaleczą się i ogier wróci do normalnej pracy.
Bo w życiu tak konia wyścigowego, jak i hodowcy i właściciela najważniejsze jest, by się nie poddawać, pracować wytrwale i mieć nadzieje na sukcesy, które wynagrodzą włożony wysiłek. W tym paśmie zwycięstw i porażek istotne jest szybkie pozbieranie się i wyciągnięcie wniosków. Aby dalej robić swoje.
Poza pigułką goryczy, 70. Derby na Służewcu oceniam pozytywnie: mityng odbył się w lepszych warunkach dzięki otworzeniu częściowo wyremontowanej II Trybuny. Służewiec odwiedziło ponad 10 tys. widzów, którzy nie byli stłoczeni na małej przestrzeni, pogoda dopisała, choć dla miłośników temperatur umiarkowanych być może było za gorąco. Organizator zadbał o przygotowanie atrakcji dla każdej grupy wiekowej - oprócz widoku pięknych koni wyścigowych w przerwach między gonitwami każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Tor podczas Gali Derby tętnił życiem i przypominał dawne dobre czasy prosperity.

Jak się mówi na Służewcu: Derby wygrywa koń szczęśliwy. Mojemu Predatorowi tego szczęścia 6. lipca zabrakło.
Mimo to patrzymy z nadzieją w przyszłość i liczymy na dalsze sukcesy naszych podopiecznych. Powodzenie potrafi uśpić, porażki mobilizują. Załoga Pegaza na pewno ma oczy szeroko otwarte.


DABBY: DRUGIE MIEJSCE
W NAGRODZIE NOVARY

GONITWA I GRUPY 6 LIPCA 2014 R.SEZON 2014

Załoga Stadniny PEGAZ interesuje się wyścigami. Oczywiście, najbardziej przeżywamy gonitwy, w których biegają nasi wychowankowie. Jednak w zmaganiach na torach bierze udział wiele stajni i stadnin, a ich konie dostarczają nam nieraz równie gorących emocji. Wiemy, że odwiedzający nas są także fanami wyścigów. To dla Was umieściliśmy na stronie kilka narzędzi przydatnych do np. typowania zwycięzców. Mamy nadzieję, że się przydadzą.Skrócony
PROGRAM GONITW NA SOBOTĘ I NIEDZIELĘ

niedziela 27.07

1

15:00

Gonitwa handikapowa III grupy dla 3-letnich i starszych koni

1600 m

2

15:30

Gonitwa handikapowa III grupy dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej

1800 m

3

16:00

Gonitwa dla 2-letnich koni II grupy

1200 m

4

16:30

Gonitwa dla 3-letnich klaczy czystej krwi arabskiej

2000 m

5

17:00

Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy

1200 m

6

17:30

Gonitwa międzynarodowa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej

2400 m

7

18:00

Gonitwa dla 3-letnich koni III grupy

1800 m

8

18:30

DERBY ARABSKIE

Gonitwa dla 4-letnich ogierów i klaczy czystej krwi arabskiej

3000 m

9

19:00

Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej I grupy

1800 m

10

19:30

Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy

1200 m

witamy! | o stadninie | na padokach | co nowego | katalog koni | w treningu | na wyscigach | pisali o nas | galeria | kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego